لطفا گوشی را به حالت عمودی تغییر دهید

براساس قیمت(تومان)

تا
از

بذر - کود - سم

حالت نمایش
جدول
لیست

تعداد محصول (10)

bakhtar-819
گل جعفری از گیاهان بسیار زیبا و پرطرفدار می باشد. گیاهی است یکساله، زمان کاشت آن اوایل بهار تا اردیبهشت صورت می گیرد و در تابستان به گل می نشیند. روش کاشت مقداری از خاک را درون گلدان و یا سبد ریخته بذرها را روی خاک ریخته و حدود نیم سانت روی آن خاک بریزید و سپس خوب آبیاری کنید حدود 3 الی 5 روز بعد بذرها سبز می شوند و زمانی که به اندازه 8 سانت رسیدند آنها را از خزانه در آورده و در محلی که می خواهید به فاصله 20 تا 30 سانت نشا کنید. آبیاری خاک این گیاه برای رشد همیشه باید دارای رطوبت باشد و به طور مرتب آبیاری شود. خاک گل جعفری برای رشد نیاز به خاک رسی یا لومی مرطوب که خوب زهکشی شده باشد دارد. جهت کاشت در گلدان از مخلوط خاک باغچه، پیت ماس و ورمی کمپوست استفاده کنید. نور این گل محل های گرم وآفتابی را دوست دارد و بهتر است در محلی که دارای نور فراوان خورشید است کشت شود. میزان گلدهی در گرمای تابستان کاهش پیدا می کند، اما زمانی که هوا خنک تر شود، گلدهی را از سر می گیرد.همچنین تا دمای 3- را تحمل می کند.
bakhtar-818
بذر گل اطلسی اطلسی از جمله گیاهان علفی با ساقه نیمه چوبی است که گل های آن به شکل قیف است. گل اطلسی دو نوع دارد: یکی به رنگ بنفش و دیگری به رنگ سفید و معطر است. یک نوع دیگر، اطلسی دورگه است که دارای اشکال مختلف و رنگ های متفاوتی است. روش کاشت بذر گل اطلسی بذر ها در مدت 5 الی 15 روز جوانه می زنند. و در حدود 6 هفته بعد می توان این گیاهان را به گلدان اصلی و یا بستر اصلی کاشت انتقال داد. اطلسی دارای بذرهای بسیار ریزی است و برای جوانه زنی به نور کافی نیاز دارد. بنابراین نباید روی آن پوشانیده شود. به دلیل ریز بودن بذرهای این گیاه می توان از وسیله ای مانند نمک پاش با سوراخ های ریز برای پاشیدن بذرها بر روی بستر کاشت استفاده نمود. برای کاشت بذرها، می توان از مخلوط پیت موس، شن درشت و پر لایت استفاده کرد. قبل از ریختن بذر بر روی سطح کاشت، بهتر است ابتدا با غبار پاشی و ترجیحا آب گرم سطح بستر را مرطوب کنید و سپس بذرها را بر روی آن قرار دهید، تا سبز شدن بذرها بهتر است که آبیاری با کمک اسپری آب انجام شود و به هیچ وجه اجازه ندهید که بستر کشت خشک شود. برای حفظ رطوبت می توان نایلون پلاستیکی شفافی بر روی محیط کاشت قرار داد تا سبب باقی ماندن رطوبت در محیط اطراف بذرها شود، محیط نیز باید روشن اما به دور از نور مستقیم آفتاب باشد، دمای 21 الی 25 درجه سانتیگراد برای جوانه زنی بذرها مناسب است. زمانی که گیاهچه های کوچک 2 تا 4 برگه شدند می توان آنان را از بستر اولیه به مکان دیگر انتقال داد. آبیاری اطلسی هر چند تا حدودی به خشکی مقاوم است اما برای افزایش تعداد و عمر گلها به آبیاری منظم نیاز دارد ونباید گذاشت خاک آن خشک شود. این مسئله در مورد اطلسی های کاشته شده در گلدان از اهمیت بیشتری برخوردار است. نکته مهم در آبیاری این گیاه اینکه اجازه ندهید خشکی سطح خاک به لایه های زیرین نفوذ کند، اطلسی در بارانهای شدید آسیب می بیند. بنابراین هنگام آبیاری بهتر است روی گیاه آب پاشیده نشود. نور اطلسی به مکانی روشن و پر نور با حداقل 5 ساعت نور مستقیم آفتاب در طول روز نیاز دارد و هر اندازه که نور مستقیم بیشتری دریافت کند، قدرت رویشی آن بیشتر می شود. کمبود نورباعث رنگ پریدگی ساقه ها، بلند شدن ساقه و افزایش فاصله بین برگها و عدم گلدهی گیاه می شود. دما اطلسی می تواند دمای تا 30 درجه سانتیگراد را تحمل کند، اما اگر دما از این میزان بیشتر شود باید به آبیاری آن توجه کرد تا از خشکی ناشی از گرمای زیاد صدمه نبیند. همچنین در گرمای شدید هوا ازمیزان گلدهی اطلسی کاسته می شود. اطلسی به سرما نیز حساس است و بهتر است دما به زیر 15 درجه سانتیگراد نزول نکند. خاک خاک غنی با زهکشی مناسب که رطوبت منظم داشته باشد برای این گیاه بهترین است. از جمله دلایل عدم موفقیت در پرورش اطلسی می توان به زهکش نامناسب خاک و باقی ماندن آب در آن به مدت طولانی اشاره کرد.
bakhtar-817
این گل دارای انواع یکساله و دوساله با گل های چتری شکل و رنگ های متنوع و با دوام و قشنگ می باشند. زمان مناسب کاشت بذر گل شاهپسند اوایل بهار می باشد. گل دهی شاه پسند از اواسط خرداد تا موقع یخبندان ادامه می یابد. بین بوته های شاه پسند موقع گل دهی به طور طبیعی انواع جدیدی ایجاد می شود که به آسانی انجام می شود و به همین دلیل هر بار که بذر شاه پسند را می کارند، بین بوته ها، انواع جدید زیبایی از نظر رنگ مشاهده می شود. صفت دیگری در گل های شاه پسند ، جذب رنگ گل های اطراف و تغییر دادن رنگ گل های خود است. روش کاشت بذر گل شاه پسند را شهریور ماه نشا می کنند، برای آن که بذر زودتر جوانه بزند باید 24 ساعت آن ها را در آب خیسانده و بعد بکارند. پس از آن که بوته ها 6 برگی شدند بهتر است بوته ها را در ظرف نشا دیگری به فواصل 10 سانتی متر بکارند. اوایل بهار برای ساختن تپه یا حاشیه های تابستانی و پاییزی، نشاهای گل شاه پسند را به فواصل 30 سانتی متر می کارند. خاک خاک مناسب برای کاشت گل شاه پسند خاک، برگ یا خاک باغچه است. نور و آبیاری باید کاملا آفتابی باشد و نقاط سایه دار برای گل شاه پسند مناسب نبوده و در تابستان باید به طور مرتب آبیاری شوند.
bakhtar-816
گیاهی است روز بلند، یکساله زمان کاشت بذرگل جعفری اوایل بهار می باشد.در تابستان نیز گلدهی آن آغاز می شود. روش کاشت مقداری از خاک را درون گلدان یا سبد ریخته و یا درقسمتی از باغچه بذرها را روی خاک پاشیده و حدود نیم سانت روی آن خاک یا کود دامی پوسیده بریزد و سپس خوب آبیاری کنید. حدود 5 الی 10 روز بعد بذرها سبز می شوند و زمانی که به اندازه حدود 8 سانت رسیدند آنها را از خزانه در آورده ودر محل مورد نظر به فاصله 15 الی 20 سانت نشا کنید. در شرایط ایده آل و نور کافی 11-8 هفته زمان برای گلدهی گیاه لازم است در صورتی که نور کم باشد یا رسیدگی محدود باشد، ممکن است این زمان طولانی تر شود. دما و نور دمای تا 22 درجه سانتیگراد برای بذور ایده آل است. این گل پس از رشد گیاهچه، نیازمند نور عالی و کافی است. همچنین طاقت حداکثر نور مستقیم را در فضای باز نیز دارد. آبیاری بعد از اینکه جوانه ها ظاهر شدند بستر را باید تقریبا مرطوب نگه داشت تا ریشه ها بتوانند خوب رشد کنند، پس از چهار برگه شدن بوته و رشد ساقه باید اجازه داد تا سطح بستر خشک شود سپس آبیاری انجام شود. کوددهی سلوی به شوری خاک حساس بوده و تا رشد کامل و قوی شدن بوته نباید کودیاری انجام شود یا با دوز خیلی خیلی پایین انجام شود.
bakhtar-815
Morning Glory گل نیلوفر گیاهی است رونده و می تواند پوشش بسیار خوب و زیبایی برای سبزی و گلدهی در آلاچیق ها و پشت نرده ها ایجاد کند.گلبرگ های این گل به رنگ های قرمز، آبی،بنفش، سفید و ابلق یا چند رنگ یافت می شود. زمان کاشت بذر این گیاه اوایل بهار می باشد. روش کاشت بذرها را ظرفی ریخته و مقداری آب در آن بریزد بگذارید تا 24 ساعت بذرها در آب خیس بخورد. سپس بذرها را درون گلدان کاشته (عمق بذرها درون خاک حدود 1 سانت مناسب می باشد) پس از کاشت آنها را خوب آب بدهید و تا سبز شدن جوانه ها منتظر بمانید. معمولا جوانه ها 4 الی 5 روزه سبز خواهد شد. پس از اینکه گیاه تقریبا بزرگ شد یعنی ارتفاع آن به 15 سانتی متر رسید، آن را از گلدان خارج کرده و در محلی که میخواهید حتما جایی را انتخاب کنید که امکان بالا رفتن این گیاه باشد چون این گل زیبا به سمت بالا می رود و دوست دارد به جایی بپیچد و آن را با یک نخ یا چوب به سمت بالا هدایت کنید. خاک این گیاه در هر خاکی به خوبی رشد می کند به شرط اینکه زهکش خاک مناسب باشد. به طور کلی خاک مناسب آن ترکیبی از خاک برگ و خاک معمولی باغچه است. آبیاری تا زمانی که رشد آن کامل نشده هر روز نیاز به آب دارد، و بعد از رشد میزان آبیاری کمتر می شود و هفته ای دو یا سه بار آبیاری می شود. نور این گیاه به نور مستقیم آفتاب نیاز دارد و کمبود نور باعث کم رنگ شدن برگ ها و کاهش گلدهی می شود. باید توجه داشت که در شرایط نور شدید، آبیاری به صورت منظم انجام شود.
bakhtar-814
بذر گل ناز Moss rose)) بهار، زمان مناسب کاشت بذر ناز آفتابی می باشد. زمان گلدهی این گل در فصل تابستان و از اواخر بهار گلدهی آن شروع می شود. تا مهر ماه مقداری خاک را درون گلدان و یا سبد ریخته بذرها را روی خاک بپاشید و حدود نیم سانت روی آن خاک ریخته، سپس خوب آبیاری کرده بعد از حدود 3 الی 6 روز بذرها سبز می شوند و زمانی که کمی بزرگ شدن مثلا حدود یک ماه بعد، آنها را از خزانه خارج کرده و در محلی که می خواهید به فاصله 20 یا 30 سانت نشا کنید که بهترین روش محسوب می شود. به منظور کاشت منظم، بهتر است ابتدا بذر را در خزانه بکارید، دراین صورت می توانید به صورت منظم بوته های این گل را به هر طریقی و به هر فاصله ای که می خواهید بکارید. معرفی گل آفتابی گل آفتابی گیاهی است یکساله، سریع الرشد، که همزمان با رشد، بر روی زمین پهن می شود. دارای برگهای استوانه ای، باریک، گوشتی و آبدار با ساقه های براق و شکننده است. گلهای آن دارای پنج گلبرگ و به رنگهای قرمز، نارنجی، صورتی، سفید و زرد است و ارقام مختلف از نظر گل، کم پر یا پرپر هستند. علت نامگذاری آن به "گل ناز آفتابی" این است که روز با طلوع آفتاب باز می شود و در شب بسته می شود و حتی در روز ابری، گلها بسته می مانند. روش تکثیر 1- بذر: بذر این گیاه در بهار و با بر طرف شدن خطر سرمای زمستانه، در زمین اصلی کشت می شود. به دلیل ریز بودن بذر این گل، نباید عمق کاشت زیاد باشد. 2- قلمه زدن: به راحتی می توان این گیاه را با قلمه تکثیر کرد، به این شکل که قسمتی از ساقه گوشتی را چیده و در خاک قرار می دهیم. البته این گیاه خودرو است وبا قرار گرفتن ساقه ها در خاک، دوباره رشد می کند. آبیاری گیاهی است بسیار مقاوم، به این دلیل که می تواند آب را در اندامهای گوشتی خود نگه دارد بنابراین در مناطق بسیار گرم که در برابر نور شدید آفتاب قرار دارد، می تواند کشت شود. آبیاری آن بهتر است به صورت منظم صورت گیرد تا رشد گیاه ایده آل باشد . همینطور میزان آبیاری در تابستان بیشتراز پاییز و زمستان است. خاک گل ناز آفتابی شورپسند است و به راحتی می تواند در آن زندگی کند. بنابراین به طور کلی به خاک حساسیت ندارد فقط باید زهکش مناسب داشته باشد. البته در صورتی که خاک حاصلخیز باشد مسلما رشد بهتری خواهد داشت. نور ودما به آفتاب و نور کامل نیاز دارد. هوای گرم برای رشد آن مناسب و باعث رشد بیشتر آن خواهد بود.